KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12847001
nr 1284 7001
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Grafiskt blad, "Fughetta". Signerad, daterad 1956. Motivet: 24,5x18,5 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:23:51
100 kr
150 kr